KESKO SENUKAI
Pavasarį „Senukai“ pasitinka atnaujinta oranžerija: siūloma įspūdinga augalų įvairovė

Nuo kovo 1-osios Kaune, Draugystės gatvėje, lankytojų laukia atnaujinta moderni oranžerija. Prekybos centrui „Senukai“ priklausantis „Sodo centras“ pavasarį miesto ir rajono gyventojus kviečia pasitikti savo kiemus ar palanges papuošiant naujais augalais. Jų  „Sodo centro“ oranžerijoje nuo šiol – daugiau nei 400 rūšių.

Augalų rūšių pasiūla išaugo daugiau nei 3 kartus

Rūšių asortimento išplėtimas – vienas pagrindinių atnaujintos oranžerijos teikiamų privalumų. „Senukų“ parduotuvės, įsikūrusios Draugystės g., direktorė Indrė Balčiūnienė teigia, kad, nors ir anksčiau „Sodo centras“ siūlė itin gausią pasiūlą, kintantys klientų poreikiai bei naujos mados padiktavo, kad prekių įvairovė turi dar labiau išaugti.

„Dabar pirkėjai gali rinktis iš daugiau nei 400 augalų rūšių – per 3 kartus didesnio asortimento, nei siūlėme prieš atnaujinimą. Žmonės vis labiau siekia išskirtinumo, aktyviau domisi įvairesnėmis, originaliomis gėlėmis. Tai mus paskatino ieškoti naujų tiekėjų, sprendimų, ir, galiausiai, modernizuoti „Sodo centrą“ bei pritaikyti jį prie kintančių klientų poreikių“, – kalbėjo I. Balčiūnienė.

Anot „Senukų“ augalų specialistės Kristinos Klimaitės, Draugystės g. oranžerijos pasididžiavimas – išskirtinis žalialapių augalų asortimentas, tačiau jam nenusileidžia ir išaugęs žydinčių augalų kiekis. Tai – įvairių rūšių ir spalvų rožės, azalijos, ciklamenai, kalankės. Čia bus galima rasti ne tik gausybę žydinčių augalų, bet ir jau paruoštų gėlių kompozicijų, puikiai tinkančių dovanoms: stilinguose vazonuose susodintų sukulentų ar orchidėjų derinių bei lietuvių jau pamėgtų, iki 3 metų išliekančių „miegančių“ rožių.

Tendencijos – nuo žalialapių iki orinių augalų ir sukulentų

Oranžerijos augalų asortimentas suformuotas atsižvelgiant į populiariausias augalų rūšis ir šių dienų namų puošybos tendencijas. Pastaruoju metu vis labiau populiarėja įvairių raštų lapiniai augalai, išsiskiriantys ne tik savo forma, bet ir spalvomis, tad jų atnaujintoje oranžerijoje – itin daug.

„Dabar labai madinga būstus gausiai užpildyti įvairiausiais žalialapiais. Žmonės viename kambaryje mėgsta kartu derinti palmes, fikusus, difenbachijas – dažnai perkama net ne po vieną šių augalų vazoną“, – pasakoja K. Klimaitė. Pasak jos, skoningai derinant įvairių formų žalialapius, pritaikant vazonus, ne tik kuriamas stilius, bet ir gryninamas kambarių oras. „Ypač tai aktualu gyvenantiems mieste, bute ar lofte – kai augalų pagalba kuriamos erdvės, primenančios ištisus metus žaliuojančius gamtos kampelius“, – pastebi augalų specialistė.  

Turintiems daugiau erdvės, K. Klimaitė pataria nevengti didelių, jau suaugusių augalų, mat pastarieji pasipuošia išskirtiniais jų augimą žyminčiais raštais, kamieno faktūromis. Pastaraisiais metais tokiais augalais puošti namus taip pat itin madinga.

Populiarėja ir oriniai augalai, kurie yra originalūs, stilingi, tačiau reikalauja nedaug priežiūros. „Oriniai augalai taip vadinami, nes pagrindines medžiagas gauna ne iš žemės, o iš oro. Jie atrodo įdomiai, naujai. Jų nereikia dažnai laistyti ar kitaip specialiai prižiūrėti. Tad tai puiki tiek modernaus, tiek klasikinio interjero detalė“, – pasakoja specialistė. Išskirtinumo mėgėjai šiuos ore tarpstančius augalus naujojoje oranžerijoje ras specialiai jiems skirtuose stenduose, kur pateikiama ne tik jų tarpusavio derinimo, bet ir eksponavimo pavyzdžiai.

Lygiai taip pat mažai dėmesio reikalauja ir jau pamėgti sukulentai, augalų mėgėjų širdis pavergę spalvų, formų ir dydžių gausa. Kartu su oriniais augalais jie – puikus sprendimas skubantiems, užimtiems, laiką taupantiems, tačiau augalus mėgstantiems žmonėms.

„Pildant atnaujintos oranžerijos asortimentą nepamiršome ir ilgus metus topų viršūnėse besilaikančių gėlių – orchidėjų, bonsų, anturių, paparčių. Oranžerijos lankytojai ras ir jas, o rinktis galės iš dar daugiau rūšių“, – patikino atnaujintoje oranžerijoje apsilankyti kviečianti K. Klimaitė.

Ypatingas dėmesys augalų priežiūrai

Daug dėmesio naujojoje oranžerijoje skiriama ir įsigytų augalų priežiūros priemonėms, vazonų gausai. „Išskirtiniais augalais papildytas asortimentas tarsi savaime padiktavo ir vazonų pasiūlos tobulinimą, tad nuo šiol „Sodo centre“ klientai ras dar didesnę vazonų įvairovę“, – sako K. Klimaitė. „Šiemet patarčiau nebijoti eksperimentuoti, tarpusavyje derinti įvairių formų, spalvų ir tekstūrų vazonus, kurie gali tapti ne tik puikiai į interjerą įsiliejančiomis detalėmis, bet ir žvilgsnį traukiančiais ekstravagantiškais akcentais“, – patarimu dalijasi specialistė.

Ji primena, kad visapusiškai geram tiek augalų, tiek sodinukų augimui ir žydėjimui reikalingos trąšos, dirvos probiotikai, tinkamai parinktos apsaugos nuo kenkėjų priemonės. Tad atnaujintoje oranžerijoje klientai galės išsirinkti labiausiai jų poreikius atitinkančias priemones. Tie, kam svarbus natūralumas, turės progą įsigyti ir ekologiškus augalų priežiūros produktus. Kaip juos tinkamai naudoti čia patars ekologinės augalininkystės aktualijomis besidomintys „Sodo centro“ specialistai.

„Siekiame, kad mūsų klientai gautų profesionalią pagalbą bei patarimus visais jiems rūpimais gėlininkystės, augalininkystės ir sodininkystės klausimais, todėl „Sodo centre“ dirba skirtingų sričių ekspertai: sodybos projektavimo ir apželdinimo specialistai, gėlininkai, vaismedžių bei vaiskrūmių srities žinovai“, – pabrėžia „Senukų“ parduotuvės, įsikūrusios Draugystės g., direktorė I. Balčiūnienė. Jos teigimu, atnaujintos oranžerijos specialistų komanda stengsis ne tik atsakyti į kasdienius klientų klausimus, bet ir padės spręsti tiek su kambarinių, tiek su dekoratyvinių augalų auginimu ir priežiūra susijusias problemas, drauge ieškos klientų lūkesčius geriausiai atitinkančių kompleksinių sprendimų.  

Specialistų komanda atnaujintoje oranžerijoje klientų laukia darbo dienomis nuo 8 iki 21 val., šeštadieniais  8–20 val., o sekmadieniais – nuo 9 iki 18 val. Kaune, Draugystės g. 8C įsikūrusiuose „Senukuose“.