KESKO SENUKAI

Klientai, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta nėra Europos Sąjungos teritorijoje, pirkdami „Senukų“ prekybos centre prekes savo asmeniniams poreikiams bei ketindami jas išgabenti iš Europos Sąjungos teritorijos gali susigrąžinti Lietuvos Respublikoje sumokėtą pridėtinės vertės mokestį (PVM).

Klientas, norėdamas susigrąžinti sumokėtą PVM, turi kreiptis į parduotuvės informacijos centrą, kuriame turi pateikti savo asmens dokumentą (pasą ar asmens identifikavimo (tapatybės) kortelę ir / ar dokumentą, patvirtinantį, kad jo nuolatinė gyvenamoji vieta nėra Europos Sąjungos teritorijoje) bei kasos kvito originalą ar kitą atsiskaitymą patvirtinantį dokumentą*.

Svarbu žinoti:

  • Bendra pirkinių suma (su PVM) pirkinių kvite turi būti ne mažesnė kaip 55 EUR.

  • Išvykstant iš Europos Sąjungos šalies, prekybos centre užpildyta deklaracija turi būti patvirtinta muitinėje (muitininko spaudu) ne vėliau, kaip per 3 mėnesius nuo prekės įsigijimo datos.

  • Lietuvoje susigrąžinti PVM galima tik už Lietuvoje įsigytas prekes**. Lietuvoje esančių išmokų punktų sąrašą rasite čia.

  • Norint susigrąžinti mokesčius, prekės negali būti panaudotos prieš išvežant jas iš šalies, t. y. jos turi būti prekinės išvaizdos.

  • Lietuvoje PVM negrąžinamas už aukso luitus, plyteles ir plokšteles, aukso monetas, brangakmenius, alkoholinius gėrimus, tabaką ir tabako gaminius, prekes, kurias eksportuoti galima tik turint teisės aktų nustatyta tvarka išduotą licenciją, prekes, kurios dėl savo paskirties ar kiekio akivaizdžiai negali būti laikomos skirtomis asmeniniams (ne komercijos) tikslams, prekes, įmontuotas į privačias transporto priemones (automobilius, lėktuvus, laivus), taip pat už degalus ir tepalus, laivus ir orlaivius. PVM taip pat negrąžinamas už paslaugas, nuolaidų korteles, prekes su nestandartiniu PVM tarifu, autorinį atlyginimą.

* Kai atsiskaitymas yra atliekamas negrynaisiais pinigais, t. y. bankiniu pavedimu, prie „Tax free“ formos turi būti prisegta įmonės / parduotuvės patvirtinta bankinio mokėjimo kopija bei PVM sąskaita faktūra.
Kai už prekes yra mokama dalimis, t. y. mokamas avansas ir išduodami keli kasos kvitai ar kiti apmokėjimo dokumentai skirtingomis datomis, turi būti pateikta PVM sąskaita faktūra bendrai pirkinio sumai.

** Jei turite „Tax free“ formų iš kitų šalių, galite jas, patvirtintas muitininko spaudu, siųsti su kvitu, būtinai nurodę kreditinės kortelės numerį (parduotuvėje reikalaukite voko, ant kurio pateikta visa informacija). „Global Blue“ išmokų punktai už Lietuvos ribų yra pateikti čia.

 

Kur teikiama paslauga?